Юлія SYE
Привіт, друзі! І не дивуйтеся, що моє звернення звучить саме так. Адже якщо ви читаєте цей невеликий уривок тексту, значить у нас вже багато спільного. А саме – бажання вивчати, знати, говорити, читати, розуміти англійську! І нехай у мене лексичний і граматичний запас трохи більше вашого – немає нічого простішого, ніж поділитися ним. І нехай у мене за плечима школа з поглибленим вивченням мови, факультет іноземних мов в університеті, 16 років педстажу, нескінченне число конкурсів, курсів, семінарів і тренінгів – я все одно з кожним днем відкриваю для себе щось нове в такій складній і багатоликої системі, як мова.
Англійська показав мені світ! Чи не знай я мови, я ніколи б не стала фіналістом міжнародної програми «Підвищення педагогічної майстерності» (TEA) і не провела б шість незабутніх тижнів в Каліфорнії. Я б не побачила Вашингтон, Лос Анджелес, Лас Вегас. Я б не вдихнула безлюдно-пісочного повітря Великого Коньона, що не насолодилася б сильними водами річки Колорадо … Крім того, я б не мала можливості співпрацювати з викладачами з понад двадцяти країн світу, побувати на семінарах просунутих фахівців Клермонтський університету, провести десятки годин на уроках в американській школі і розповісти тамтешнім учням про свою країну.
Як люди неспокійні і відкриті для співпраці, я і мої учні встигли побувати в багатьох куточках рідної країни, обмінюючись досвідом і обзаводячись друзями тут і там. Крім того, ми залишили свій слід і в таких країнах як Словаччина, Австрія, Угорщина, де, по-перше, підвищували рівень розмовної англійської, а по-друге, разом з АСМБР (Асоціацією сприяння міжнародному бізнесу та розвитку) ми налагоджували контакти, обговорювали можливі шляхи розвитку співпраці між молоддю України та країн Європи, брали участь в дипломатичних зустрічах.
І ще один момент, який, на мій погляд, завжди був, є і буде в пріоритеті будь-якого викладача, – це особистий успіх його учнів. Склалося так, що в минулому році у мене було 18 випускників. І я пишаюся тим, що з 18 осіб шестеро зв’язали професії з англійським. Один хлопець став півфіналістом Міжнародного конкурсу ораторського мистецтва англійською мовою і зараз, будучи студентом технічного вузу, знаходиться в США за програмою «Work and Travel». Каже, проблем зі спілкуванням у нього немає. Інша випускниця рік провчилася в США, штат Міссурі, за програмою обміну молодіжних лідерів «FLEX» і вже зараз працює в престижній американо-українській фірмі в Києві. Були серед моїх учнів і переможці міських та обласних олімпіад, були і ті, хто на високі бали склали іспити і ЗНО. Але головне, що всі вони приходять і c гордістю заявляють: «Я один (або одна) з найсильніших студентів в групі!»
Ось воно – натхнення вчителя!